Listopad 21, 2016

Strach o peníze! Hrozba nebo příležitost??

V dnešní době je jedním z našich hlavních nepřátel strach!

Strach sám o sobě není špatný… tato emoce nám byla dána, aby nás ochránila, protože v dávných dobách nám umožnila, tváří v tvář nebezpečí přežít.
Když je dnes tato emoce správně využívána, tak se mi více líbí označení respekt.
Mít z něčeho respekt pro mě znamená, že vím, že to bude výzva, ale zároveň vím, že je v mých silách ji úspěšně zvládnout.
Negativně se na nás strach podepisuje, jakožto nerozhodnost – neschopnost ve svém životě udělat potřebnou ZMĚNU.
S tím je často spojen, v ČR a na SVK velmi zakořeněný strach, strach z neúspěchu.

“Je lepší udělat něco nedokonale, než neudělat nic perfektně” 

V podnikání jsem se naučil, že je poměrně snadné čelit svých strachům, stačí si ho uvědomit! Následně jsem se strachem mohl pracovat každý den. Kdo si poprvé prožil oslovení nových klientů, volání studených kontaktů, první vedení lidí či první prezentace před 300+…

„První krok – uvědom si svůj strach“

Stačí k tomu jediné. Rozšířujte denně svou zónu komfortu… Jinými slovy, jděte Vašim strachům naproti!

  • ne chodit kolem
  • ne vyhýbat se
  • ne nemluvit o tom
  • ne zaměstnávat svůj mozek jinými činnostmi
  • ne cítit se jako obět
  • a ne nebýt paralizováni

ANO, jděte jim naproti ! 100%. All in !

Jelikož, když jim budete čelit, zjistíte, že vlastně tak hrozné nejsou !
Vydáte-li se touto cestou, zjistíte o nich více a čím více o nich budete vědět, tím menší budou a tím snáze je začnete překonávat.

„Druhý krok – přijmy svůj strach a jdi mu naproti“

Častá odpověď na vypořádání se se strachy jedním slovem – KOMPETENCE!

  • Čím více budu vědět o dané problematice, ze které mám strach, tím snáze mi půjde, tím sebevedomnějším a kompetentnějším se stanu… A snížím onen strach tak, že někdy až vymizí.
  • Čím více překážek (strachů, omezení) překonám, tím sebevědomnějším se stanu! Uvědomte si, kolik lidí před Vámi na dané překážce (na daném strachu) již vyhořelo…Chcete být jedním z nich? Nebo raději získáte zkušenosti z překonání této překážky a dostanete se opět do užšího okruhu lidí, kteří to nevzdali a nadále pracují na svých snech.
  • Avšak slovo překážky, stejně jako strach se mi nelíbí. Správné označení je výzva! Překážka je něco, co mě brzdí na mé cestě. Výzva, na druhou stranu je něco, co mě posune dopředu! Vnímáte to stejně?

To je důvod, proč dnes ti úspěšní dosahují lepších výsledků, jelikož čím více ví a čím více překážek překonali, tím více si věří a tím více pracují na svém rozvoji ve všech oblastech. A zároveň zvyšují svoji cenu na trhu.

Na životě je krásné, že každý den, každou novou minutu, můžete využít pro změnu. Je to dar, který nám byl dán. Možnost udělat změnu.

„Třetí krok – představte si příběh, kde jste strach již překonali a zrealizujte ho“

Připrav se na to, že na co myslíš, to přitahuješ, ať už to nazveš zákonem přitažlivosti, nebo kam směřuje tvá pozornost (focus), tam jde energie.

Spousta lidí dnes stále žije v přesvědčení, že ostatní mohou za jejich neúspěch. Společnost. Rodiče. Výchova. Avšak jejich největší nepřítel není tam venku. Je uvnitř a je to jejich aktuální způsob myšlení! Je třeba si připustit, že za vše dobré i špatné můžeme my, resp. náš dosavadní způsob smýšlení. My jsme se rozhodli jak jsme strávili včerejšek, poslední měsíc, rok. My jsme se rozhodli, jaké myšlenky a mindset jsme rozvíjeli celé toto období, ne rodiče, ne okolí…

Přijmy zodpovědnost za svůj život, uvědom jsi, kde jsi dnes a že za to můžeš být vděčný jen a pouze sobě. Tam kde budeš zítra, za rok, za 10 let – to je taktéž jen a pouze Tvým dílem!

Začni opět snít, začni se opět dívat optimisticky do budoucnosti, začni být vděčný a pojďme vytvořit lepší budoucnost.

budeš li chtít, můžeme ti pro tuto cestu vytvořit mapu 😉

Dva typy na závěr
Okamžitý způsob jak překonat běžné strachy. Pravidlo 3 vteřin. Zhluboka se nadechni. Napočítej do tří. A pusť se do akce! (tím nenecháš své myšlenky vymýšlet scénáře, které by Tě mohli odradit).
Nauč se milovat překážky (výzvy) – je to úžasný způsob, jak rozvíjet kreativitu a získávat zkušenosti.

Buď vděčný za vše, co dnes máš ! Buď vděčný každý den!
Přijmy zodpovědnost za svůj život, tam kde jsi dnes je jen a pouze Tvým dílem.
Začni přemýšlet nad svými myšlenkami, když si je vědomně uvědomíš, pak snadno uděláš jakoukoli změnu.

Daniel

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply:

Bořím dogmata a stereotyp! Miluji finanční svobodu a život dle svých představ.
x